Urban Moves Pikkujoujoulut 2014

UM järjestää perinteisen yhdistyksen jäsenille ja heidän perheilleen suunnatun pikkujoulunsa tänä vuonna keskiviikkona 17.12! Tapahtumapaikkana toimii kaikille tanssijoille tuttu Maria Jotunin koulu ja paikalle voi saapua klo 18.00 jälkeen, mutta koululla kannattaa ehdottomasti jo puoli seitsemältä olla paikalla sillä niihin aikoihin alkaa itse pikkujoulujen ohjelma! Ohjelmassa tulee olemaan muun muassa eri tanssiryhmien esityksiä, kaikille avoin tanssibattle (johon jokaisen kannattaa osallistua!) ja rentoa yhdessäoloa!

Pikkujoulut järjestetään nyyttäriperiaatteella eli jos mielii paikan päällä herkutella, niin kannattaa tuoda itsekin jotakin syömistä!

Paikan päällä on myös myynnissä Urban Moves -vaatteita, joita ostamalla voi tukea yhdistyksen toimintaa ja ennenkaikkea näyttää hyvältä! Vaatteista löytyy lisätietoa UM-VAATTEET -sivulta.

Tiivistettynä:

Aika: Keskiviikko 17.2. alkaen klo 18.00 (ohjelma alkaa n. klo 18.30)
Paikka: Maria Jotunin koulu (Vuorikatu 9, 70100 Kuopio)
Ohjelmassa: Nyyttärit, tanssiesityksiä, tanssibattle + muuta

Eli nyt kalenteriin merkintä 17.12. päivän kohdalle, uunit lämpiämään piparien paistamista varten ja valmistautumaan UM PIKKUJOUJOULUIHIN!

Jaa sivu:
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail